مهارت های ارتباطی برای کار با افراد سالمند

تالیف: (دکتر) باربارا بِندِر درِهِر
معرفی: نگین حسینی

درباره نویسنده:

خانم دکتر باربارا بندر درهر، از متخصصانی است که روی موضوعات بین رشته ای علوم اجتماعی و پزشکی تحقیق می کند. او در سال ۱۹۶۶ از رساله ی دکترای خود با عنوان به نام “پیش بینی زبان روایتگری و هدایتگری کودکان” The prediction of children’s narrative and directive language در دانشگاه اوهایو دفاع کرد. از خانم دکتر درهر علاوه بر این کتاب، کتاب های دیگری با عناوین: آواشناسی: کمک ساختاری در هنرهای زبانی (۱۹۷۶)، پیام ها و شیوه ها: ارتباطات کلامی (۱۹۷۵) وکتاب عملی میان رشته ای در مورد ارتباطات سالمندی (۱۹۸۹)، منتشر شده است. دکتر بندر درهر، سال های زیادی را با موسسه امریکایی “گفتار، زبان و شنوایی”، به عنوان نماینده ی دولت همکاری کرده است.

کتاب “مهارت های ارتباطی برای کار با افراد سالمند” دربرگیرنده راههای کاربردی برای ارتباط موثر با افراد سالمند است و شیوه هایی برای غلبه بر مشکلات مشترک ارتباطی و اختلال های رایج در میان افراد سالمند را پیشنهاد می کند. کتاب در ۱۰ فصل تنظیم شده است:۱٫ پل های تفاهم ۲٫ چگونه مسن شدن بر ارتباط اثر می گذارد؟ ۳٫ تعامل با افراد سالمند ۴٫ چگونه بیماری روی مهارت های ارتباطی اثر می گذارد؟ ۵٫ تبادل پیام ها باوجود موانع ۶٫ تصمیم گیری همراه با سالمندان ۷٫ مشارکت گروهی ۸٫ ترغیب خود بیانگری ۹٫کامپیوتر و نسل قدیم ۱۰٫حفظ روحیه

این کتاب، ویرایش دوم است که نسبت به نسخه ی اول، مطالب جدیدتری (مثل بخش کامپیوتر و افراد سالمند، نسل Boomers امریکایی، راههای جدید غلبه بر محدودیت های احساسی ناشی از اضطراب و افسردگی) را شامل می شود. هر فصل با تمرینات و فعالیت هایی پایان می یابد تا خواننده بتواند مهارت های آموخته شده را در خانه به کار برد.

در مروری بر این کتاب، ابتدا مقدمه بطور کامل آورده شده و در ادامه، مهم ترین نکات هر فصل، مورد اشاره قرار گرفته است.

برای خواندن همه ی مطلب، اینجا را کلیک کنید

روش های کیفی در مطالعات ورزشی

روش های کیفی در مطالعات ورزشی

نویسنده: دارسی پلایمایر (Darcy Plymire)
ترجمه: نگین حسینی

این مطلب، ترجمه ی کامل فصل ششم کتاب “روش های کیفی در مطالعات ورزشی” است (عنوان فصل ششم، با نام کتاب یکی است). انتشارات برگ (Berg) این کتاب را در سال های ۲۰۰۱ (نسخه اول) و ۲۰۰۵ (نسخه دوم) منتشر کرد. کتاب دارای ۸ فصل در زمینه ی مطالعات ورزش – رسانه است که هر فصل توسط یک یا چند نفر از محققان دانشگاهی علوم ارتباطات یا رشته های مرتبط، به ترتیب زیر نوشته شده است:

فصل اول: رویارویی با موضوع: مطالعات ورزشی و تحقیقات کیفی / نوشته ی: مایکل سیلک (دانشگاه مریلند)، دیوید ال. اندروز (دانشگاه مریلند) و دانیل اس. میسن (دانشگاه آلبرتا)

فصل دوم: احتمالات روش شناختی در مطالعات ورزشی / نوشته ی: سامانتا جی. کینگ (دانشگاه کویین)

فصل سوم: فرایند اجتماعی-تاریخی در مطالعات ورزشی / نوشته ی دیوید کی. ویگینز (دانشگاه جورج میسن) و دانیل اس. میسن (دانشگاه آلبرتا)

فصل چهارم: مردم نگاری ورزش: فلسفه، روش شناسی و بازتاب / نوشته ی: مایکل ال. سیلک (دانشگاه مریلند)

فصل پنجم: مصاحبه برای تحقیق موردی / نوشته ی: جان امیس (دانشگاه ممفیز)

فصل ششم: روش های کیفی در مطالعات ورزش – رسانه /  نوشته ی: دارسی پلایمر (دانشگاه توسون)

فصل هفتم: ورزش و روایت فردی / نوشته ی: پیکو مارکولا (دانشگاه اگزتر) و جیم دنیسون (دانشگاه بث)

فصل هشتم: مردم نگاری انجام شده / نوشته ی: هثر سایکس (دانشگاه تورنتو)، جنیفر چاپمن (کالج آلبیون) و آنه سوئدبرگ (دانشگاه ویسانسین-مدیسون)

خانم دارسی پلایمر، نویسنده ی فصل ششم کتاب “روش های کیفی در مطالعات ورزشی” ،  سال ۱۹۹۷ مدرک دکترای خود را از دانشگاه لووا (University of Lowa) دریافت کرد. او که استادیار گروه مدیریت ورزشی و رسانه ها در دانشگاه  توسون است، در مطالعات رسانه – ورزش تخصص دارد. مطلب زیر، ترجمه ی کامل مقاله ی خانم پلایمر (فصل ششم کتاب) است که علاوه بر مرور رویکردهای تحقیقات رسانه ای، به مطالعات ورزشی رسانه ها به شیوه ی کیفی می پردازد.

برای خواندن همه ی متن، اینجا را کلیک کنید